Loading...

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu zwiększenie potencjału produkcyjnego w zakresie przetwórstwa pieczarki oraz poprawa efektywności procesu produkcyjnego przetwórstwa pieczarki dzięki zakupowi maszyn do przetwórstwa w zakładzie Łabimex Sp. z o.o. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania PROW 2014-2020 „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”.

Nazwa operacji: Zakup zamykarki i naważarki celem zwiększenia wolumenu produkcji w zakładzie Łabimex Sp. z o.o.

Przewidywany wynik operacji:

Realizacja przedmiotowego projektu jest zgodna z celem: Poprawa konkurencyjności poprzez wzrost wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej.
• likwidacja wąskich gardeł procesu produkcyjnego przetwórstwa pieczarek, poprzez wprowadzenia do procesu maszyn bardziej wydajnych od stosowanych obecnie,
• zwiększenie potencjału produkcyjnego Zakładu w zakresie przetwórstwa pieczarki,
• poprawa efektywności procesu produkcyjnego przetwórstwa pieczarki dzięki zwiększeniu wydajności procesu zamykania.
• zwiększenie poziomu automatyzacji i dokładności procesu naważania,
• redukcja kosztów surowców, dzięki bardziej precyzyjnej metodzie naważania produktu – brak konieczności przeważania, dla zapewnienia ilości zgodnej ze specyfikacją zamówienia,
• wzrost przychodów oraz zwiększenie zysków przedsiębiorstwa.


Realizacja projektu wpłynie pozytywnie na konkurencyjność firmy, gdyż pozwoli nie tylko na zwiększenie skali działalności firmy w zakresie przetwórstwa pieczarek, ale też na poprawę efektywności procesu produkcyjnego w jednostce czasu oraz redukcję kosztów z nim związanych.

O firmie Łabimex.

Firma Łabimex rozpoczęła swoją działalność w 1990 roku. Siedziba firmy zlokalizowana jest w województwie wielkopolskim na czystym ekologicznie terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Wyrazem szczególnej troski o czystość środowiska naturalnego jest zakładowa oczyszczalnia ścieków, która spełnia najwyższe wymogi ochrony środowiska. Łabimex jest w 100% z polskim kapitałem.

Zakład wyposażony jest w specjalistyczne, nowoczesne urządzenia do przetwórstwa spożywczego.

Firma posiada certyfikaty ISO 9001:2009, HACCP oraz IFS International Food Standard . Nad utrzymaniem stałych parametrów produkcji czuwa Laboratorium Zakładowe, którego zadaniem jest kontrola nad zachowaniem norm krajowych i zagranicznych oraz ciągłe opracowywanie nowych wyrobów. Nad bezpieczeństwem naszym produktów czuwają specjalistyczne urządzenia detekcyjne - czterowiązkowe Xraye oraz delektory metalu. Zapewniają one najwyższe bezpieczeństwo produktu.

Wśród wielu wyróżnień, firma została nagrodzona Konsumenckim Znakiem Jakości oraz wyróżnieniem nadanym przez Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej za Najciekawszy Wyrób Spożywczy Roku. Firma Łabimex posiada cztery niezależne oddziały: Dział przetwórstwa spożywczego Dział stolarki PCV Produkcja elementów budowlanych Restauracja "Ballada" Dział przetwórstwa spożywczego specjalizuje się w przetwórstwie pieczarek, produkcji dań gotowych oraz soków warzywnych i owocowych. Przygotowujemy wyroby o parametrach dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Dobra, niekwestionowana jakość i konkurencyjne ceny sprawiają, że przetwory firmy Łabimex są znane i cenione w kraju i za granicą. Poszerzamy i stabilizujemy krąg stałych odbiorców, jednocześnie jesteśmy otwarci na różne formy współpracy handlowej. Zachęcając do współpracy zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą handlową. Gwarantujemy wysoką jakość, konkurencyjne ceny, terminowość dostaw i miłą obsługę.

Odwiedź nasze profile społecznościowe